İlginç Bilgiler

Zombiler ile alakalı ilginç bilgiler ve Enteresan Gerçekler

Bilinmeyenler Enteresan Bilgiler Enteresan Filmler İlginç Bilgiler İlginç Sorular
zombiler gerçek mi

“Zombiler” terimi, Bantu dillerinde “ölü bir insanın ruhu” anlamına geliyor. Voodoo sihrinin ölüleri dirilttiğine ve onları yaşayanların kölesi haline getirdiğine inanılıyor.

Avrupa’nın edebi eserlerinde “zombiler” terimi ilk kez 1929’da ortaya çıktı. New York Times gazetesi muhabiri olan “Sea of ​​Magic” gazetesinde William Seabrook, Haiti Aborjinlerinin yaşamını anlatıyor ve Voodoo kültü hakkında yeterince ayrıntılı duruyor. Şahsen zombi yaratma ritüelini izlediğini iddia etti.


Sinema sektörü bu ilginç konuyu kaçırmadı ve 1932’de “Beyaz Zombi” adlı korku filmi yayınlandı. 1968 bu türde bir devrim olarak adlandırılabilir çünkü uzun metraj filmi J. Romero’nun “Yaşayan Ölülerin Gecesi” nin piyasaya sürülmesi bir dönüm noktasıydı. Yönetmenin zombilerle ilgili filmlerin “babası” nı tanımasına şaşmamak gerek.


Çekimler siyah beyaz yapılsa da şiddet ve yamyamlık sahneleri o kadar gerçekçidi ki eleştirmenler korku filmini tamamen yasaklamak istediler. Günümüzde, zombilerle ilgili filmler sinemaseverler arasında oldukça popülerdir, çünkü birçok kişi sinirlerini gıdıklatmaktan hoşlanır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.