İlginç Bilgiler

Neden solaklar daha zeki olmalarına rağmen daha karamsarlar?

İlginç Bilgiler İlginç Sorular
solak insanlar

Solak insanlar her zaman ve her yerde var olmuşlardı, ancak farklı ülkelerde farklı muamele görüyorlardı. Örneğin, eski Yunanistan’da solak bir kişinin tanrılarla ilgili olduğuna ve bu nedenle mutluluk getirebileceğine inanılıyordu.

Neredeyse aynı düşünce Çinli ve Hintliler. Öte yandan Ortaçağ Avrupa, özellikle hoşgörülü değildi, bu nedenle, buradaki solak insanların şeytanla ilgilendiklerinden, tüm ölümcül günahlarla suçlandıklarından ve korkunç işkencelere maruz kaldıklarından şüphelenildi. Eski Rusya’da, solakların mahkemede ifade vermesine izin verilmedi.

1.yüzyılda, şiddetli yeniden eğitme, sol elini kullananlar için bir işkenceydi – sağ elleriyle yazmaya zorlandılar. Bu Sovyetler Birliği’nde oldu. Ancak bilim adamları bu uygulamanın zararlı olduğunu, doğanın yasalarına aykırı olduğunu, gelişimde gecikmeye, zihinsel sapmalara ve diğer olumsuz olaylara yol açtığını öğrendiler.


Cihazların çoğunu her zaman sağ elini kullananlar yapar: mekanik et kıyma makineleri, dikiş makineleri, çoğu araba ve diğerleri, böylece insanlığın solak üyelerine rahatsızlık verilmesine neden olur. Bu nedenle, sol elini sık sık sağ kollarını eğitmek zorunda kalıyorlar ve bu sol yarımküreyi geliştiriyor, bu yüzden beynin az çok çalışması gerekiyor. Sonuç olarak, solaklar dünyaya mükemmel bir şekilde adapte olur ve rahatsızlıklara alışırlar.

Bilim adamları sol ve sağ beyinin olumlu ve olumsuz duyguların işlenmesi arasında bölündüğünü buldular. Sonuçta sağ elini kullananlar daha iyimser olurken, sol elini kullananlar daha karamsardırlar. Daha etkileyici, heyecan verici, duygusal patlamalara ve ruh halindeki keskin bir değişime maruz kalıyorlar.


En ünlü solaklar: Albert Einstein, Napolyon Bonapart, Julius Caesar, Leonardo da Vinci, Beethoven, Mozart, Michelangelo, Nikolai Leskov (yazar, Lefty’nin yazarı), Vladimir Dahl, Leo Tolstoy, Sergei Prokofiev, Sergei Rachmaninoff, Garry Kasparov, Victor Sukhorukov, Bruce Willis, Julia Roberts, Bill Gates ve diğerleri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.