İlginç Bilgiler

Sokrates Neden Kendini Zehirledi?

Bilinmeyenler Enteresan Hayatlar İlginç Bilgiler
sokrates hayatı

Hiçbir yazılı kayıt bırakmamasına rağmen Sokrates klasik dönemin en büyük filozoflarından biri olarak kabul edilir ve Sokrates Hayatı çok ilginç bir bakış açısıyla görmüştür.

O zaman ki anlayışa ters gelebilecek yeni fikirlerinden dolayı “gençliğin ahlaki olmayan bir yozlaştırıcısı” olarak adlandırıldı ve Sokrates hayatı sorgularken ölüme mahkum edildi. Kaçmasını söyleyen üç oğluna ve yakın dostlarına karşı çıkan Sokrates bunun kendisini durdurmasına asla izin vermedi.

Felsefe yapmadan yaşamak yerine sonsuza kadar yankılanacak felsefe amaçlı bir ölümü tercih eden Sokrates ölümü için getirilen zehri kendi elleriyle alıp içti ve sonsuza dek hatırlanacak olan hayatına bu şekilde son vermiş oldu.

İşte sokrates efsanesi sokrates hayatı tarttığı bakış açısıyla bu şekilde son buldu. Shakespeare ile ilgili merak ettiğiniz şeyler var ise Shakespeare ile ilgili bilinmeyenler yazımıza bakabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.