Osuruğa dair bilinmeyen 5 Enteresan şey

Toplum olarak herkesin içinde gaz çıkarmanın kötü bir şey olduğunu düşünürüz. Gaz çıkarmak gayet doğal bir olayken ve herkesin içinde bazı tuhaf davranışlarda bulunurken, gaz çıkarmayı çok ayıp görürüz.

1- Osuruğun% 99’u kokusuzdur. Bir osuruğun sadece% 1’i, çok kötü kokan maddeler olan hidrojen sülfitten oluşur, diğer % 99 luk kısım karbon dioksit, hidrojen, azot, oksijen ve metan gibi kokmayan maddeleri içerir


2- Vejetaryenler etoburlardan daha çok osuruyor. Genel olarak, vejetaryenler et yiyenlere göre daha fazla fasulye yemeye meyillidirler. Fasulye, sindirim sırasında ince bağırsakta emilimi için çok büyük moleküllerden yapılmış karbonhidratları içerir. Bu nedenle, kalın bağırsağa hala sağlam olarak geçer ve bu da bazı bakterileri parçalara ayırır ve büyük miktarda hidrojen, azot ve karbondioksit gazı üretir.


3- Vejeteryanlar daha fazla osursa da et yiyenlerin osurukları daha kötü kokuyor. Etteki kükürt miktarının artması nedeniyle, et parçalandığında sindirim sırasında daha fazla hidrojen sülfit oluşur.


4- 2014 yılında, Flatolog Dr. Michael Levitt, MD tarafından yapılan ve sindirim sırasında kadınların daha fazla hidrojen sülfit ürettiğini ve sonuç olarak osuruk konusunda onların daha kötü koktuğunu belirten bir çalışma yürütmüştür. Üzgünüm bayanlar, osuruk görgü kurallarının kazananı olabilirsiniz, ama bu konuda kaybedensiniz!


5- Osurmadan bir gün geçirmek imkansızdır. bütün gün tutacak olsanız bile, uyurken vücudunuzun doğal fonksiyonları devreye girecektir.

Peki ya sizce hayvanlar da Osururlar mı? eğer hayvanlar ve insanlar arasındaki farkları merak ediyorsanız İnsanlar ve hayvanlar arasındaki benzerlikler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir