İlginç Bilgiler

Kadınlara dair ilginç bilgiler ve Enteresan Gerçekler

Bilinmeyenler Enteresan Bilgiler
kadın fotoğrafları

Kadın saçının çapı erkek saçının yarısı kadardır. Ancak kadınların saçları çok daha hızlı büyür ve daha iyi uzar. Kadın kalbi erkeğinkinden daha hızlı atıyor.

Erkek kalbinin kalp atım hızı ortalama dakikada 70-72 atımsa, kadınlarda bu rakam 78 ila 82 atım arasında değişir. Kadınlar erkeklerden daha sık göz kırpıyor. Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar daha sık göz kırpıyorlar. Bir erkeğin kadına bağlanması bir kadının erkeğe bağlanmasından daha güçlüdür.

Kadınlar aile kurmak için daha istekli olma eğilimindedirler. Bunun nedeni, artmış oksitosin seviyelerinin yanı sıra, kadınlarda uzun süreli bağlanmanın yoğunlaştığı yerlerde beynin daha iyi gelişmiş kısımlarına (ventral kabuk, soluk çekirdek ve beynin ön kısmı) sahip olmasıdır.


Kadınlar, erkeklerden daha yavaş yağ yakarlar – günde yaklaşık 50 kalori. Bunun sebebi kas kütlesi ve güç yüklerinin eksikliğidir. Kadınlar daha güçlü bir bağışıklığa sahiptir. Korpus kallozum kadın beyninde erkeklerden daha kalındır ve % 30 daha fazla bağlantısı vardır. Bu yüzden kadınların çoklu görevlerle başa çıkmaları erkeklere nazaran daha iyididir.


Kadınların dilinde daha fazla tat tomurcukları vardır ve Kadınlar daha fazla ağrı reseptörüne sahiptir, ancak inflamasyonu engelleyen östrojen nedeniyle, kadınlar genellikle ağrıyı daha iyi tolere ederler.
Kadınlar renkleri erkeklerden daha iyi ayırt ederler çünkü renk farklılaşması doğrudan X kromozomu ile ilgilidir.


Kadın cildi erkeğinkinden 10 kat daha hassastır ayrıca Kadın memesi kas dokusu içermiyor. Kadınların kaslarında ve bağlarında kollajenden daha fazla elastin vardır, bu nedenle kadınlar daha esnektir. Kadınlar, yüksek frekanslı sesleri ayırt etmekte çok daha iyidirler. Kadın beyninin bir rüyadaki elektriksel aktivitesi sadece % 10 civarındadır bu nedenle kadın uykusu daha hassastır.


Kadınlar tatlı tadı tonlarıyla erkeklerden daha iyi ayrılıyor. Paralel park etme konusunda erkeklerin % 82’si kadınların ise % 71’i başarılıdır – ilk denemede geçerlidir bu tabi. Kadınlar için sonuç konuşlandırılabilir ama Sadece % 22 si bunu yapabilir, 2/3’ü ilk denemede yapamayacaktır. Kadınların konuşması için iki beyin merkezi sorumludur, böylece bir kadın günde 8.000 kelimeyi kolayca telaffuz edebilir, 3.000’e kadar ses ve 10.000’e kadar sözsüz sinyal kullanabilir.

Erkeklerde aynı göstergeler iki kat daha düşüktür. Kadınlarda doğumdan itibaren koku alma duyusu erkeklerden daha iyi gelişmiştir. Kadınların % 80’inin bir memesi (genellikle solda) diğerinden daha büyüktür.


Kadınlar iyi gelişmiş çevresel görüşe sahiptirler. Ayrıca Kadın göğüsleri sıcaklığa tepki gösterirler. Isıya maruz kaldıklarında daha yumuşak olurlar. Kadın orgazm başlangıcının zamanı – 10 ila 20 dakika. Erkekler için ortalama dört dakika yeterlidir. Kadın boynu daha hareketlidir, bu yüzden seslenildiğinde genellikle başını çevirir. Bir erkek ise genellikle tüm vücudunu çevirir. Kellik, X’e bağlı resesif bir özelliktir. bu yüzden erkeklerde görülür.


iki X kromozomunun varlığı nedeniyle, kadınların komplikasyon ve kronik hastalıklar geliştirme olasılığı daha düşüktür. Kadınlar yılda ortalama 30 ila 64 kez ağlıyor, erkekler ise sadece 6-17 kez. Kadınların % 30’unun hamilelik sırasında bazı şeylere tutkusu vardır. Progesteron, kortizol ve östradiol hormonlarının özellikle yumurtlama sırasında yükselen seviyeleri kadınlarda endişe ve tehlikeyi arttırır. Bu nedenle, bir kadın, bir erkeğin tehdit altında hissettiğinden sezgisel olarak daha fazla hisseder. Ayrıca Bir kadın tarafından kazanılan her bir kilogram memenin ağırlığını 20 gram arttırır.

One Comment

  1. Pingback:Kadınların vazgeçilmezi Stiletto Topuklu ayakkabı ve Stiletto tarihi | İlginç Bilgiler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.