İlginç Bilgiler

İnsan beyni ve Beynimiz ile alakalı 5 enteresan bilgi

Enteresan Beşli Enteresan Bilgiler İlginç Bilgiler
beyin gücü

İnsan beyni en karmaşık organ ve muhtemelen bu evrende mevcut olan en karmaşık oluşumdur.Bu nedenledir ki bilim insanları ve araştırmacılar tüm hayatlarını beynin nasıl çalıştığını öğrenmeye adamışlardır.

İnsan beyni dediğimiz zaman nedense aklımıza Dünyanın en zeki insanlarından biri olan Einstein ve onun beyninin çalınma hikayesi geliyor.

işte size insan beyni ve ona dair bilmediklerimiz;

1- İnsan Beyni şaka merkezine sahiptir. Bu yüzden frontal lobları hasar görmüş hastalar için şaka anlamsızdır çünkü bundan anlamazlar


2- Gürültülü odalarda telefon konuşmalarını duyamıyorsunuz çünkü Beyin arka plandaki sesleri telefondaki seslerden ayırt edemez.


3- Beyin, buzdolabı ışığından daha az güç kullanır yani watt ile ifade edecek olursak sadece 12 watt güç kullanır bu da vücudun enerjisinin % 17’sine tekabül eder.


4-Beynin ağırlığı yaklaşık 1.36 kg’dır ve 18 yaşından itibaren büyümeyi durdurur artık insan beyni kaç gram diye merak etmeyeceksiniz.


5- Beyin 4 ila 6 dakika boyunca oksijensiz yaşayabilir ve sonra ölmeye başlar. 5-10 dakika boyunca süren oksijensizlik kalıcı beyin hasarına neden olur.

İnsan beynine dair daha fazlasını merak ediyorsanız eğer İnsan beyni ile ilgili bilinmeyenler ve Beyin dalgalarımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.