İlginç Bilgiler

Google ile ilgili bilinmeyen Enteresan gerçekler

Enteresan Bilgiler İlginç Bilgiler

Google, 1997 yılında Larry Page ve Sergy Brin adındaki iki Stanford öğrencisi tarafından kurulmuştur. İki yıllık çalışmalarının sonucunda bu öğrenciler ileri bir algoritma tekniği keşfederek çalışmalarını sonuçlandırmıştır.

Google bugün itibariyle yaklaşık 500 milyar dolar değerinde! Bu, Google’ı dünyadaki en değerli markalardan biri yapıyor.  Google ayrıca bir arama motorundan çok daha fazlasını geliştirmştir. Bugün gezinebilir, postalayabilir, video izleyebilir, kendi videolarınızı yükleyebilir, haberleri okuyabilir, diğer dilleri çevirebilir ve bunlardan çok daha fazlasını dahi yapabilirsiniz. Google, dünyanın en popüler arama motorudur ve günde 3,5 milyar arama ile ulaşılması mümkün olmayan bir rekorun sahibidir.

Ayrıca Google’ın kurucularından biri olan Larry Page dünyanın en zengin insanları listemizde yer almaktadır

Google, 3,5 milyardan fazla web sitesine sahip bir endekse sahiptir. Bu dizin yazdırılabilir olsaydı, 200 mil yüksekliğinde bir kağıt destesi ortaya çıkardı. Google, tüm bu web sitelerini yarım saniyeden daha az bir sürede tarar. Bu aynı zamanda SEO dediğimiz şeyin ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Google’ın orijinal adı Backrub idi. Daha sonra, şirket ismini değiştirmek istemiş ve ortaya böyle bir isim çıkmıştr.

Google 1997’de arama motoru sistemlerini Yahoo’ya 2 milyon dolara satmak istemiş ama Yahoo bu teklifi kabul etmemiştir. Daha sonra, Yahoo bu teklife geri dönmüş ve 2002’de Google’a 3 milyar dolar teklif etmiş fakat Bu sefer de Google teklifi kabul etmemiştir. Bugün Yahoo, Google’dan daha az değerlidir ve Google’ın çok ama çok gerisinde kalmıştır.

One Comment

  1. Pingback:Dünyanın en zenginleri listesi açıklandı | Dünyanın En Zengin Adamı kim?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.