İlginç Bilgiler

Filler hakkında bilgi ve Filler ile ilgili bilinmeyenler

Bilinmeyenler Enteresan Beşli İlginç Bilgiler
fil resimleri

Fil hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır, filler hakkında bilgi almak isteyenler doğru yerdesiniz. Geleneksel olarak Asya fili ve Afrika fili olmak üzere iki türü tanınır; ancak bazı kanıtlara dayanarak Afrika savan fili ile Afrika orman filinin de iki ayrı tür olduğu öne sürülür.

Dünyanın en duygusal hayvanlarından biri olan filler hakkında bilgi bulmak günümüzde çokta kolay olmasa gerek işte size fillere dair bilinmeyen 5 enteresan bilgi;


1-Filler diğer fillerin seslerini 8 kilometre uzaklıktan duyabilirler.


2-Kayıtlara geçen en büyük fil 10 bin 886 kilogram ağırlığında ve 3,96 metre yüksekliğindedir.


3-Filler 70 yaşına kadar yaşayabilirler. 16 yaşında yetişkin olan filler hayatları boyunca nadiren 4 yavrudan fazlasına sahip olabilirler.


4-Filler arasında aile bağları çok kuvvetlidir ve ailenin reisi dişidir.


5-Filler zeki hayvanlardır ve hafızaları çok kuvvetlidir. Hafızlarının kuvvetli olması kuraklık zamanında su kaynaklarının yerini hatırlamalarına yardımcı olur.

Eğer yeterince filler hakkında bilgi edindiğinizi düşünüyorsanız ve diğer hayvanları da merak ediyorsanız insanlar ve hayvanlar arasındaki farklar ile ilgili bilinmeyenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.