Dünyanın en zenginleri ne iş yapıyor? İşte size En Zengin insanlar listesi

Forbes 2019 yılı Dünyanın en zenginleri listesini açıkladı ve listede birinciliği geçen yıl olduğu gibi yine aynı kişi elde etti, E-ticaret sektörünün İmparatoru diye adlandırabileceğimiz kişi Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos.

Mobil uygulamalarıyla hepimizin cep telefonlarını işgal eden dahi çocuk Mark Zuckerberg’de her zamanki gibi listedeki yerini aldı.

10.Larry Page

Hepimizin açılış sayfası Google’ın kurucusu olan Larry 1998 yılında ortağı Sergey Brin ile birlikte Google’ı kurdu. Google’ın enteresan kuruluş hikayesini merak edenler Google nasıl kuruldu yazımızı okuyabilirler. Larry Page Forbes’in Milyarderler Listesi’nde 10’uncu sırada yer alıyor.
Yaş: 45
Serveti: 51 milyar dolar

9.Michael Bloomberg
Michael Bloomberg, haber siteleri ve bilgi sağlayıcı olarak duyduğumuz Bloomberg platformunun kurucusudur.
Yaşı: 77
Serveti: 56 milyar dolar

8.Mark Zuckerberg

Facebook’un kurucusu olarak bildiğimiz Mark Zuckerberg, aynı zamanda hem Whatsapp hem de İnstagram’ın sahibi. Bu üç uygulama ile yıllardır Cep telefonlarımızı işgal etmiş durumda. Mark Zuckerberg’e ceplerimizde taşıdığımız adam diyebiliriz.
Yaşı: 34
Serveti: 63 milyar dolar

7.Larry Ellison

Oracle’ın kurucusu ve CEO’su olarak bildiğimiz Larry Ellison, günümüzde Microsoft’un en büyük rakiplerinden biridir. Kendisi üniversite terktir bu yüzden Onu üniversiteyi terk edin, üniversite okumayın tarzındaki konuşmalarından hatırlayanlarınız olacaktır. Hatırlamayanlar var ise Üniversite okumak aptallık mı? yazımıza bakabilirler.
Yaşı: 74
Serveti: 63,5 milyar dolar

6.Amancio Ortega

Amancio Ortega’yı tanıyan kadın pek yoktur ama onun sahibi olduğu mağazalardan giyinen kadın çoktur. Inditex Holding’in kurucusu olan Amancio Ortega, aynı zamanda Zara, Bershka ve Pull and Bear gibi mağaza zincirlerinin sahibidir.
Yaşı: 82
Serveti: 65 milyar dolar

5.Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu Meksikalıdır, 2007 yılında dünyanın en zengin insanı olarak bu listenin başında yer alıyordu ama hala telekomünikasyon sektörünün en büyük patronlarından biridir.
Yaşı: 79
Serveti: 66 milyar dolar

4.Bernard Arnault

Yine kadınlar tarafından ismi bilinmeyenlerden biridir Bernard Arnault ama sahibi olduğu markayı bilmeyen kadın yoktur. Kendisi fransızdır ve ülkesinin en zengini, dünyanın ise en zenginlerinden biridir. Onu en zengin yapan olay ise Louis Vuitton markasının sahibi olmasıdır.
Yaşı: 70
Serveti: 76 milyar dolar

3. Warren Buffett

Warren Buffett Berkshire Hathaway’in CEO’su ve En büyük hissedarıdır. Warren Buffett’ı farklı yapan şey ise tüm servetini hisse senetlerinden elde etmiş olmasıdır. Yani sıfırdan bir imparatorluk kurmuştur desek yeridir
Yaşı: 88
Serveti: 82,5 milyar dolar

2.Bill Gates

Microsoft dediğimiz zaman akla tek bir isim geliyor onun adı Bill Gates, bugün kullandığımız bilgisayarlar o olmasaydı belki de bambaşka bir halde olurlardı. Bill Gates Dünyanın en zenginleri listesinin 2 numarası ve biz onun ismini bir çok yardım kuruluşuna yaptığı bağışlardan dolayı da duyduğumuz için kendisinin gönlümüzde gerçekten özel bir yeri vardır. Onunla ilgili detayları Bill Gates Nasıl Zengin oldu yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Yaşı: 63
Serveti: 100 milyar dolar

1. Jeff Bezos

Jeff bezos

İşte geldik listenin kralını açıklamaya “Jeff Bezos”. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’un sahibi Jeff Bezos bir kaç yıldır birinciliği kimselere bırakmıyor ve yeniden Dünyanın en zengin adamı listesine ilk sıradan giriş yapıyor. Son olarak 2019 yılında boşandığı eşine Dünyanın En Pahalı Nafakasını ödeyen adam olarak ismi sıkça zikredilen Jeff Bezos ve boşanması ile ilgili ayrıntıları Dünyanın en pahalı boşanması yazımızda bulabilirsiniz.
Yaşı: 55
Serveti: 150 milyar dolar

Kaynak: Forbes

Dünyanın en zenginleri ne iş yapıyor? İşte size En Zengin insanlar listesi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir