İlginç Bilgiler

Dünyanın en ucuz 5 ülkesi

Bilinmeyenler
en ucuz şehir

Kime sorarsanız sorun en büyük hayalin nedir diye, size dünyayı gezmek diye cevap verir.Bırakın dünyayı gezmeyi bazı ülkeleri gezmek için bile sağlam bir bütçe oluşturmak şartken bazı ülkeler ise gerçekten hatırı sayılır ucuzluktadır.

1.Laos

Başkenti Vientiane olan bu ülke için gitmesi zor ama gezmesi çok ucuz bir ülke diyebiliriz. Farklı tapınakları ve kültürüyle ilgi çeken bu ülkede çok ucuza gezebilirsiniz.

Ortalama günlük gider: 10 dolar

2.Nepal

Nepal ya da resmî adıyla Nepal Federal Demokratik Cumhuriyeti, Güney Asya’da Çin ile Hindistan arasında yer alan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin sınırları içinde dünyanın en yüksek noktası olan Everest tepesi yer alır. Başkenti Katmandu’dur.

Ortalama günlük gider: 15 dolar

3.Ukrayna

Ukrayna, Doğu Avrupa’da bir ülke. 603.628 km² yüz ölçümüyle tamamı Avrupa’da olan en geniş ülkedir. Doğusunda ve kuzeydoğusunda Rusya, kuzeybatısında Beyaz Rusya, batısında Polonya, Slovakya ve Macaristan, güneybatısında Romanya ve Moldova ile kara sınırı vardır.

Ortalama günlük gider: 20 dolar

4.Hindistan

Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir. 300 milyon insanın sokakta doğup, sokakta büyüyüp, sokakta öldüğü Bu ülkede insanlar günde 5-6 dolara yaşam mücadelesi verirler

Ortalama günlük gider: 25 dolar

5.Vietnam

Güneydoğu Asya’da, Çin hindi Yarımadası’nın doğusunda yer alan bir ülkedir ve oldukça yeşil bir coğrafyaya sahiptir

Ortalama günlük gider:30 dolar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.