İlginç Bilgiler

Kentleşme nedeniyle içme suyunun neredeyse tamamen kuruduğu Şehir

Bilinmeyenler Enteresan Bilgiler
Capetown

2018’de iklim değişikliği ve kentleşme nedeniyle içme suyunun neredeyse tamamen kuruduğu dünyanın ilk büyük şehri capetown oldu.

Cape Town Güney Afrika’daki en eski şehirdir. Halk dilinde “Anne Şehir” olarak anılmaktadır. Güney Afrika’nın yasama başkentidir ve Batı Kap eyaletinin en büyük kentidir. Şehir, Cape Town Şehri adlı metropolitan alan’ın sadece bir parçasını oluşturur. Güney Afrika Parlamentosu Cape Town’da bulunmaktadır.

Capetown Çöküşünü bekleyen megalopolis yetkilileri, daha önce benzeri görülmemiş su ekonomisi önlemleri aldı. Yerel halk bulaşık yıkamak, yıkanmak ve hatta içme suları için dahi özel tanklarda yağmur suyu toplamaya başladı.


Şehirin otel odalarından banyo duşlukları kaldırıldı böylece konuklar daha ekonomik bir şekilde duş aldılar. Alışveriş merkezlerinde, plajlarda ve diğer halka açık yerlerde su depoları kapatıldı ve bunun yerine antiseptik sıvılı dağıtıcılar kuruldu.

Bu şekilde az da olsa su sorununa önlem alınmış oldu ama uzmanlar bu yöntemin geçici bir yöntem olduğunu söylüyorlar ve şehri çok zor zamanlar beklediğini belirtiyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.