İlginç Bilgiler

Dünyanın en pahalı boşanması ne kadara mal oldu?

Enteresan Hayatlar
en pahalı boşanma

Dünyanın en zengin insanları listesinin ilk sırasında yer alan ve 2019 yılı dünyanın zengin adamı ünvanını kazanan Amazon.com kurucus Jeff Bezos ve yazar eşi Mackenzie Bezos’un aldığı Boşanma kararı Dünyanın en zengin insanları listesini değiştirdi.

Dünyanın en zengin insanları listesinde yaptığı işten ve kişisel servetinden bahsettiğimiz Jeff Bezos’un Ödeyeceği tazminat tam tamına 35 Milyar Dolar evet yanlış duymadınız yani bugün ki dolar kuruyla hesap edersek ve eski parayla tanımlarsak yaklaşık 200 katrilyon.


Sadece bununla da sınırlı değil çünkü Jeff Bezos eski karısına sadece bir önceki yıl ki cirosu 250 milyar dolar olan Amazon şirketindeki hisselerinin de Yüzde 25’ini devrediyor.


Bu durum bir dünya rekorunun kırılması anlamına geliyor ve yazar Mackenzie Bezos’a Dünyanın en zengin kadını ünvanı kazandırıyor .


En büyük gelirini perakende ürünler ile sağlayan ve perakende üçüncü parti satış hizmetleri ile perakende abonelikleri olan şirketin geçtiğimiz yıl marka değeri 300 milyarı aşmıştı.

Bakalım bu değişiklik şirket için ne gibi sonuçlar doğuracak çok yakında göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.