İlginç Bilgiler

Dövmenin Tarihi ve Dövmeler ile ilgili Bilinmeyenler

Enteresan Beşli Enteresan Bilgiler İlginç Bilgiler
dövmeler

Derimizin altına mürekkeple yapılan ve pigmentlerimizin boyanması ile kalıcı hale gelen “dövme” yükselen trendlerden biri iken Dövmenin tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır

Dövmenin Tarihi ile beraber Dövmelere yüklenen anlamlar kültürden kültüre ve zamandan zamana oldukça değişmiştir.

1-Bugüne kadar bilinen en eski dövmeli insan derisi, M.Ö. 3370-3100 yılları arasında tahmin edilen Iceman’ın Ötzi’sinde bulunmuştur. ilk dövme Vücudu Alpler’de bulundu ve karbon mürekkebi kullanarak yapılmış 61 basit nokta ve çizgi dövmesi vardı.


2- Bir dövme tabancası cildi dakikada 50 ila 3.000 kez delebilir ve cildin derinin derisine bir milimetreye kadar nüfuz eder. Dünyanın en fazla dövme yaptıran kadınını merak edenleriniz var ise Dünyanın en dövmeli kadını yazımıza bakabilirler bu kişinin ilk dövme yaptırma fikrini 40 yaşında karar vermiş olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız.


3- Lazer ile Dövme çıkartılması sırasında siyah, çıkarılması en kolay renktir çünkü daha fazla lazer dalgasını emer, yeşil ve sarı ise en zorudur.


4- Yapılan bir araştırmaya göre dövme yaptıranların % 59’unun kadın olduğu ve en popüler görüntülerin ise kalp ve melek olduğunu ortaya koymuştur.


5- İnsanların % 23’ü dövmelerinden pişmanlık duyuyor, en büyük pişmanlık ise isim yazdırılan dövmelerdir özellikle eski sevgililerinin ismini derilerine kazıyıp sonrasında ise pişman olan insanların sayısı azımsanamayacak fazla.

One Comment

  1. Pingback:İşte size Dünyanın en dövmeli kadını | ENTERESAN HAYATLAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır-www.EnteresanHayatlar.Com EnteresanHayatlar.com sitesini görüntülediğiniz an sitenin Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.